Viac fotografií
Popis

V sezóne 2022 je čitáreň U červeného raka kvôli stavebným prácam verejnosti neprístupná. Dennú tlač, časopisy aj kultúrny program ponúka letná čitáreň na nádvorí knižnice na Klariskej 16.

Letná čitáreň U červeného raka štandardne od mája do septembra ponúka časopisy a dennú tlač, prístup na internet a k e-zdrojom knižnice. Požičať si tu môžete aj tablet alebo čítačku. Navštíviť môžete množstvo kultúrnych a komunitných podujatí. Alebo si sem počas leta môžete prísť len tak posedieť a odpočinúť si v zelenej oáze uprostred mesta.

Do čitárne sa dostanete z Michalskej ulice vchodom vedľa vstupu do lekárne U červeného raka. Aktuálne do čitárne žiaľ nie je možný bezbariérový prístup. Dostupná je pre širokú verejnosť a jej služby môžete využívať aj bez registrácie v knižnici.

Z histórie letnej čitárne

Priestor letnej čitárne v stredoveku slúžil ako obranná priekopa pri vstupe do mesta cez Michalskú bránu. Prvé zmienky o nej pochádzajú z polovice 14. storočia. Od roku 1961 je sprístupnená ako čitáreň Mestskej knižnice v Bratislave. Jej názov pochádza z priľahlej lekárne U červeného raka, ktorá sa prvý raz spomína v roku 1773 ako jedna z piatich civilných lekární v Bratislave.

Kontakty a otváracie hodiny
Kde nás nájdete
Michalská 26
Kontaktujte nás