MestskáKnižnica
vBratislave
1/11

Letná čitáreň U červeného raka

Popis

Letná čitáreň U červeného raka od mája do augusta ponúka časopisy a dennú tlač, ako aj tematický výber knižných titulov na prezenčné čítanie. V čitárni môžete využiť prístup na internet a k e-zdrojom knižnice, či požičať si tablet alebo čítačku. V Letnej čitárni U červeného raka je tiež možné zaregistrovať sa do Mestskej knižnice. Navštíviť môžete množstvo kultúrnych a komunitných podujatí. Využiť môžete aj verejnú bylinkovú záhradku. Alebo si sem počas leta môžete prísť len tak posedieť a odpočinúť si v zelenej oáze uprostred mesta. Do čitárne sa dostanete z Michalskej ulice 26 vchodom vedľa vstupu do Lekárne U červeného raka. Aktuálne do čitárne žiaľ nie je možný bezbariérový prístup. Dostupná je bezplatne pre širokú verejnosť a jej služby je možné využívať aj bez registrácie v knižnici.

Z histórie letnej čitárne

Priestor letnej čitárne v stredoveku slúžil ako obranná priekopa pri vstupe do mesta cez Michalskú bránu. Prvé zmienky o nej pochádzajú z polovice 14. storočia. Od roku 1961 je sprístupnená ako čitáreň Mestskej knižnice v Bratislave. Jej názov pochádza z priľahlej lekárne U červeného raka, ktorá sa prvý raz spomína v roku 1773 ako jedna z piatich civilných lekární v Bratislave.

Kontakty a otváracie hodiny

Kde nás nájdete

Adresa

Michalská 26

Dostupnosť MHD

električka č. 1, 3 – zastávka Poštová električka č. 9 – zastávka Kapucínska, Poštová autobusy č. 31, 39, 80, 83, 84, 93, 94 – zastávka Zochova

Bezbariérový prístup

Prístup v súčasnosti nie je bezbariérový, do čitárne sa vstupuje schodiskom.
Kontaktujte nás
Letná čitáreň U červeného raka

Odoberajte novinky z knižnice