Čitáreň u červeného raka nahradí letná čitáreň na Klariskej

Namiesto Letnej čitárne U červeného raka tento rok Mestská knižnica v Bratislave pozýva do novej čitárne na Klariskej 16. Z dôvodu stavebných prác v tejto sezóne nie je možné sprístupniť priestory U červeného raka verejnosti, avšak všetky obľúbené služby ponúkne aj letná čitáreň na nádvorí knižnice. Už 16. – 20. 5. priestor ožije Bratislavskou burzou kníh a o slávnostné otvorenie sezóny sa v pondelok 23. 5. o 18:00 postará koncert Kataríny Málikovej.

Letná čitáreň na Klariskej bude v prevádzke každý pracovný deň do 31. 8. od 10:00 do 20:00. Návštevníkom poskytne aktuálnu ponuku novín a časopisov ako aj Wi-Fi sieť či možnosť využiť tablet alebo čítačku. Služby čitárne môže verejnosť bezplatne využívať aj bez registrácie v Mestskej knižnici. Počas celého leta tu bude tiež prebiehať bohatý kultúrny program.