MestskáKnižnica
vBratislave

EBSCO eBook Public Library Collection

UPOZORNENIE: od 1. 1. 2024 nie je databáza EBSCO prostredníctvom prístupu cez Mestskú knižnicu dostupná.

Spolupracujeme s Centrom vedecko-technických informácií SR (CVTI SR), ktoré ponúka prístup k plnotextovým online zdrojom z oblasti prírodných a technických vied z EBSCO databáz. Pre prístup sa môžete bezplatne zaregistrovať v knižnici CVTI SR po presmerovaní na odkaz Registrácia používateľa

Kolekcia vytvorená pre verejné knižnice obsahuje populárno-náučné tituly, literatúru faktu, biznis publikácie, jazykové príručky, ale aj beletriu, životopisy, cestopisy, knihy o zdravom životnom štýle alebo knihy pre deti a mládež.

Tituly si môžete čítať vo webovom rozhraní aj mimo sieť knižnice alebo si ich môžete stiahnuť do vlastného zariadenia.

EBSCOhost - PRÍSTUP DO DATABÁZ Návody v češtine

Postup sťahovania:

  • Do svojho mobilného telefónu, notebooku alebo tabletu si nainštalujte aplikáciu Adobe Digital Editions . Aplikácia je dostupná pre počítače s OS Windows, Macintosh; mobilné zariadenia iOS, Android.
  • Pripojte sa cez Wi-Fi sieť knižnice a stiahnite si vybrané tituly do svojho zariadenia. Pri prvom prihlásení bude systém vyžadovať autorizáciu pomocou čísla čitateľského preukazu do knižnice a zároveň prihlásenie prostredníctvom Google konta.

Naraz si môžete stiahnuť 20 kníh, ktoré budú dostupné počas max. 31 dní. V prípade, že máte záujem čítať knihu dlhšie, môžete si ju stiahnuť opakovane.

PDF

Bola táto stránka užitočná?

Odoberajte novinky z knižnice