MestskáKnižnica
vBratislave

Ponuka celoročných podujatí

Školám knižnica ponúka pestrý program, v ktorom deti spoznajú jej fungovanie, naučia sa vyhľadávať knihy, dozvedia sa o histórii Bratislavy či živote ľudí so zrakovým znevýhodnením.

Stačí si vybrať z uvedenej ponuky formátov a dohodnúť individuálny termín návštevy prostredníctvom nižšie uvedeného formulára .

Spoznajte knižnicu po svojom

Exkurzia - pre ZŠ a SŠ Návšteva knižnice počas ktorej sa deti oboznámia s fondom, jeho usporiadaním a katalógom knižnice. Obsahom aj rozsahom prispôsobujeme prehliadku veku detí. Termín dohodou na miroslava.jorikova@mestskakniznica.sk . (cca 60 min)

Knižný lov - Pre 1. stupeň ZŠ Deti absolvujú exkurziu knižnicou, naučia sa ako funguje a hravou formou si vyskúšajú nájdenie konkrétnych kníh. Termín dohodou na miroslava.jorikova@mestskakniznica.sk . (dohodou cca 60 – 120 min)

Patrím do knižnice! – vítanie prváčikov

pre 1. ročník ZŠ Deti sa dozvedia čo je knižnica, na čo slúži a ako sa v nej správať. Po dohode radi vopred pripravíme čitateľské preukazy pre celú triedu. V rámci exkurzie deti čaká aj malá odmena! Termín dohodou na miroslava.jorikova@mestskakniznica.sk (cca 15 min + možnosť stráviť čas v knižnici vlastnými aktivitami)

Po stopách staromeštianskych povestí

od 8 rokov V rámci komentovanej prehliadky Starého mesta deti spoznajú zaujímavé miesta, ku ktorým sa viažu povesti a legendy. Termín dohodou na miroslava.jorikova@mestskakniznica.sk (cca 60 min)

Svet pána Brailla

pre ZŠ a SŠ Deti spoznajú život zrakovo postihnutých ľudí, zoznámia sa s pomôckami pre nevidiacich, Braillovým písmom či zvukovými výstupmi a vyskúšajú si aktivity so zaviazanými očami. Podujatie je určené skupinám - triedy, družiny, kluby či skupinka kamarátov. (cca 60 min) Rezervácia termínu: nevidiaci@mestskakniznica.sk Mestská knižnica v Bratislave, Oddelenie pre nevidiacich a slabozrakých, Klariská 16

Čítanie so psíkmi

pre 1. stupeň ZŠ Deti čítajú knihy svojim štvornohým kamarátom. Podporí sa tak ich pozitívny vzťah k literatúre a zvieratám a zlepší porozumenie textu a schopnosť čítania nahlas. Rezervácia termínu: nevidiaci@mestskakniznica.sk Spoluorganizujú: Psi na život, o. z. Mestská knižnica v Bratislave, Oddelenie pre nevidiacich a slabozrakých, Klariská 16

DARUJME deťom... fantáziu

pre 1. a 2. stupeň ZŠ Interaktívne stretnutie určené žiakom 1. a 2. stupňa základných škôl, kedy budeme diskutovať v skupine o tom, ako vplýva internet na budovanie kreativity a fantázie. Prítomný budú odbornící z kreatívneho priemyslu a PR sveta. Spoluorganizujú: SOM s tebou, o. z. Rezervácia termínu dohodou: pr@mestskakniznica.sk

Objednávka exkurzie

Bola táto stránka užitočná?

Odoberajte novinky z knižnice